Knihovna Fe

Knihovna Fe je součástí recepce hotelu v prostředí bývalé betonové výměníkové stanice tepla. Ideou bylo vytvoření pulzujícího objektu, skulptury a “srdce” hotelu, symbolem i funkcí.

Knihovna se nachází v Nezvalově arše v Olomouci, v samoobslužném hotelu, který ve svém původním konceptu měl sloužit k dlouhodobému ubytování párů. Architektura budovy, jejímž autorem je Ing. arch. David Helcel, je inspirována lodí a odkazuje se na Noemův příběh a Nezvalovu poezii. Hotel vznikl rekonstrukcí a dostavbou bývalé betonové výměníkové stanice tepla, se svou specifickou lokací mezi panelovými domy. 
V návaznosti byla navržena i Nezvalova knihovna.  Vytvořili jsme objekt tepající do prostoru i pomyslné centrum hotelu, zdroj dostupný částečně návštěvníkům a částečně pracovnímu zázemí. Perforovaná uzamykatelná dvířka naznačují "zakázaný" obsah a naopak. Měděný rastr je kotvou celého objektu. “Srdce” svou velikostí, hmotností a výběrem materiálu opěvuje nerezavějící nekonečnou lásku. 


Interiér podkrovního bytu v Brně

Veletržní stánek Valner glass

Návrh veletržního stánku pro přibyslavskou sklárnu Valner Glass s.r.o., pro Maison & Objet v Paříži. Měsíc před začátkem veletrhu sklárna vyhořela. Tato událost dala za vznik designu s funerálním konceptem stánku, založeném na 3 černých skleněných soklech, postavených na ohořelých trámech, které se do Paříže dovezly a na nich se postavila expozice. Ohořelé trámy mmj. reflektují formu pro vázy Structured by Nature od Davida Valnera, vyrobené z kůry, které při vzniku každé nové shoří.

Studie bungalovu Odry /v realizaci/

 

Studie studentského bistra

 

Rekonstrukce studoven pro SKM UP

 

Dvorana Cholina

 

Design světla pro Vault 42_2017

AFO 52_realizace 2017

Interiér ateliéru Ztracená_2017

Veletržní stánek Düsseldorf_realizace 2017

Vysokoškolská kolej Chválkovice_v realizaci

Interiér zasedací místnosti pro Metrii_2016

 

 

Letní kino Háječek_ideová soutěž_studie 2013_1.cena

 

 

Komunitní zahrada Václavka_roste od 2016