Pop UP: Kvítka v bytě v mimokolektiv

Pro všechny milovníky květin a dobré kávy, sobotu odpoledne 10.11. si rezervujte pro nás! V poobědovém čase (od 13. hod) budeme hostit Kvítka v bytě! Kvítka nám ozelení celý ateliér pokojovkama, které si budete moci na místě zakoupit! Slečny z Kvítek navíc představí svůj brněnský květinový koncept a své nové květináče KERA.
Děkujeme za přijetí pozvání od našeho soudeda Traffic Coffee na náš pop up, dělají to nejlepší kafe v okolí a teď dokonce u nás v ateliéru! 
Celá akce je free a také kids friendly!

45828063_1113459178823770_3547223428320722944_n.jpg

AniPromítačka v Olomouci v mimokolektiv

Projekce krátkých animovaných lehce "mimózních" filmů nejen o tom, jaké to je cítit se občas tak trochu mimo. Přijďte se podívat, že i animace se někdy může pěkně zbláznit. Akce je připravena neziskovou organizací AniPromítačka/AniScreen propagující nezávislý autorský animovaný film a PAF Olomouc 2018
Vstup zdarma! Kapacita omezena, některé filmy budou jen s anglickými titulky a nevhodné pro děti!)

Mimovýloha LIVE: Street Art Festival Olomouc

V rámci Streetartfestival budeme poslední pátek v měsíci hostit talentované výtvarníky, kterým jsme poskytli naši výlohu, jakožto platformu k oživení ulice. Do mimokolektivu zavítají Oliver Heller + Lukáš Martinek. O drinky nebo i malé občerstvení se postará Ztracená ulice, aneb hned vedle Traffic OKNO Coffee a z druhé strany ulice Muž přes palubu

FOTOREPORT:

Pugétování s P.odbělem

Srdečně Vás zveme na poslední workshop než prázdniny vypuknou, proběhne 28.6. od 17.00-19.00. Naučíte se nejen jak uvázat parádní pugét, ale třeba i věneček do vlasů. A to především z lokálních květin. Vše pod vedením olomoucké zahradní architekty Hany Bělařové a kol. působících pod značkou P.odběl.
Kapacita 10 osob, cena 550 Kč/osoba. Rezervace i platbu přijímame předem! Zastavte se k nám osobně do ateliéru+design shopu (Ztracená 32, Olomouc) a/nebo pište zde na FB do zpráv nebo na info@mimokolektiv.cz.Pro bankovní převod prosíme úvést do poznámky Worskhop pugétování + Vaše jméno a zaslat ji na účet 2001125832/2010.

FOTOREPORT:

PAST(V)A

Pro projekt Jsme ze stejné planety jsme si připravili instalaci inspirovanou italskou kuchyní. Připravte se na odpočinek a siestu! 9_6 13.00-19.00 VELKÁ BYTŘICE

FOTOREPORT:

Worskhop: Cobalt Blue

Nedělní workshop s Nelou Britaňákovou! Seznámíte s historickou technikou dekorování porcelánu kobaltem. Autorskou kresbu aplikujete na předem navržené porcelánové nádoby v přežahlém stavu. Každý účastník workshopu bude mít k dispozici 2ks menších nádob odlitých z porcelánu, které si cca týden po workshopu může vyzvednout ve vypáleném stavu u nás v ateliéru!

Kapacita 10 osob, cena 450 Kč/osoba. Rezervace přijímame předem, zastavte se k nám osobně do ateliéru+design shopu mimokolektiv (Ztracená 32, Olomouc) nebo pište na info@mimokolektiv.cz!

FOTOREPORT:

Open Gril

18_5 OPEN GRIL 18.00-22.00

Rádi Vás uvidíme večer 18_5 v mimokolektivu v rámci muzejní noci Olomouc. Přijďte si k nám popovídat o našich projektech, podívat se na produkty českého současného designu nebo si opéct něco na grilu. Mimo jiné budeme promítat krátké filmy o designu a architektuře. 
Tradičně bude k vidění aktuální výstava autorů českého designu!

FOTOREPORT:

Worskhop: 1+1=0 Zlín Design Week

Připravili jsme pro Zlín Design Week workshop, na kterém si budete moci vytvořit design vlastního dřevěného pravítka. Akce proběhne ve Zlíně na zámku, více informací na zlindesignweek.com.

Workshop: Umění lidem

15_4 14.00-17.00

Zveme vás na první letošní workshop pro veřejnost. Spojili jsme se s projektem Umění Lidem, který pořádá umělecké workshopy v dětských domovech, v domovech pro seniory, pracuje s handicapovanými a dalšími cílovými skupinami. Celým workshopem vás provede zakladatelka projektu Klára Schön.
Termín workshopu neděle 15_4 14.00-17.00.
Kapacita je 10 osob, cena 333 Kč/osoba.Rezervaci a platbu za workshop prosíme předem! Piště zprávou zde na FB, na e-mail info@mimokolektiv.cz nebo se zastavte osobně v ateliéru v ulici Ztracená 32! Budeme se těšit! m

FOTOREPORT:

Workshop: Než si napečeš!

Zveme Vás na poslední letoští workshop! Bude se navrhovat, modelovat a tisknout na 3D tiskárně!
Během workshopu si navrhnete svoje vlastní vykrajovátko/formičku a my Vás naučíme, jak ji vymodelovat ve 3D a následně vytisknout na 3D tiskárně! 
Na workshop si doneste svůj notebook s nainstalovaným programem Rhinoceros /kdo neví jak, tak pomůžeme/! V případě, že nedisponujete notebookem, bude také omezený počet k zapůjčení! Hlaste předem!
Termíny workshopu: 
čtvrtek 30.11. od 18.00
sobota 2.12. od 15.00
Kapacita na 1 termín je 8 osob, cena 333 Kč/osoba.
Rezervaci a platbu za workshop prosíme předem! Piště zprávou zde na FB, na e-mail info@mimokolektiv.cz nebo se zastavte osobně v ateliéru v ulici Ztracená 32! Budeme se těšit! 
/PS/ Na workshop bude volně navazovat pečení vánočního cukroví ve Vault 42#staytuned

FOTOREPORT:

DÖRNER, VRBA, PALACKÝ trio

20. 11. mimokolektiv ožil hudbou, trio  Axel Dörner, Petr Vrba a Ivan Palacký na své první společné tour po České republice, v sestavě dvou elektronicky modifikovaných trumpet a amplifikovaného pletacího stroje Dopleta 180!
 

Workshop recyklovaného skla

Recyklační transformer Jiří Brauner aka MARS /moderní ateliér recyklovaného skla/ povede u nás v ateliéru workshop na téma: Oživte si starou láhev a dejte jí novou tvář!
Během workshopu si můžete oříznout svoji vlastní vázu, misku, skleničku.
Cena workshopu na osobu: 330,- Kč
V ceně je 2x řez svého nebo na místě vybraného skla.
Další řez +60 Kč.
Kapacita workshopu je omezena pro 2 skupiny od 14.00 a od 16.30 hodin. 
Pro přihlášení pište na FB do zpráv, na info@mimokolektiv.cz, nebo se zastavte osobně u nás v ateliéru, v ulici Ztracená 32, Olomouc. 
Už teď se těšíme, mimokolektiv+Mars!

FOTOREPORT:

Workshop na draka

Poslední sluneční víkend byl takovým malým návratem do dětských let! Vytvořilo se několik krásných draků z grafických papírů od Parapet Books / graficke-papiry.cz a podařilo se nám je vypustit na Svatém kopečku s mírným větrem v zádech! Děkujeme! Foto mimokolektiv & DATE.photography!

Report: Vystřihni si vlastní + Pop up Café

Jak by to vypadalo, kdyby se ateliér+designshop mimokolektiv změnil na víkend v kavárnu?
To můžete zažít během Dny evropského dědictví Olomouc v naší krásné Ztracené. Olomoucká  Pražírna kávy Kikafe přijala naše pozvání a bude u nás podávat jejich výběrovou kávu. Navíc bude napečeno z lokálních surovin! Bylo skvělé mít ateliér plný lidí! Speciální díky patří Handle With Care za workshop!

Workshop s Handle With Care

Připravujeme pro Vás sérii workshopů a tohle je jeden z nich! 9. záři se budou nás na Ztracené vyrábět obrázky na porcelánové talířky s pohádkovými Handle With Care.  Kreativitě se meze nekladou, takže bude záležet na Vás jestli si vyrobíte talířek s batmanem nebo kocourkem! Talíře se budou vypalovat a nehrozí, že by se Vám obrázek používáním smyl. Cena workshopu je 150Kč za osobu včetně materiálu.
Přihlášky posílejte na info@mimokolektiv.cz, nebo se hlaste u nás v ateliéru.
Těšíme se!!!
FB událost

Václavka má rok!

Ještě než vznikl mimokolektiv, vznikla komunitní zahrádka Václavka, kterou jsme spoluvytvořili s Udržitelný Palacký! Za tímto počinem z naší strany stojí zejména naše šikovná zahradní architektka Bára! Teď je tomu přesně rok, co zahrádka roste a my přinášíme krátký fotoreport, co všechno se za rok událo.K tomu Vás srdečně zveme na první narozeniny, které se budou zítra na zahrádce slavit od 17.00 hod. Všechno nejlepší, Václavko! Fotoreport ZDE!

 

Světlo pro Vault 42

Poslední dva týdny jako kdyby nebyly. Byl to slušný závod modelování a 3D tisku! Intenzivně jsme pracovali na kolekci světel "13", které vzniklo speciálně pro Vault 42 za 13 dní. 13 rozdílních "cihel" nesou symbol vzniku něčeho nového, coworkingového centra. Světla vznikla na 3D tiskárně a tisklo se u nás ve Ztracený až nám z toho hučelo, a co se nestihlo u nás, dotisklo pro nás Brno v 3D Print Station aka na3Deci. Děkujeme Radek Holík za to, že v Olomouci vznikl nový inspirativní prostor, který Olomouc posouvá o kus dál, za skvělý návrh interiéru od Studio Raketoplan! Přejeme prostoru plno pracovníků! Speciální díky patří Ondřej Čejka!